Het boek “Rinus” is het prentenboek van het jaar 2025. ( schrijver: Ingrid en Dieter Schubert / Hoogland & ...
Het boek “Rinus” is het prentenboek van het jaar 2025. ( schrijver: Ingrid en Dieter Schubert / Hoogland & van Klaveren , Uitgeverij.) Omtrent dit boek worden allerlei activiteiten rondom de Nationale Voorleesdagen gedaan. Kinderen worden met deze dagen extra gestimuleerd om te lezen . Door middel van voorlezen van een prentenboek kan een kind zowel het verhaal als de illustraties leren ontdekken. Dit gebeurt landelijk en wordt veel voorgelezen op allerlei plekken als : bibliotheken, kinderopvang, scholen etc. Om het verhaal interactiever te maken wordt er ook wat bij dit boek geknutseld in de gastouderopvang van Ineke van der Linde.
Ze maakte ter voorbeeld voor de kinderen een neushoorn die gemaakt is van kosteloos materiaal. Hieronder kan je lezen wat je zoals nodig hebt.
Wat heb je nodig?
Klik hier om dit boek te bekijken in de webshop!
Citaat van Prentenboek.nl van dit boek: Vroeger was opa een hele wilde neushoorn. En hij was sterk, reuze sterk. Hij kon wel honderd boomstammen tegelijk optillen. Maar nu is opa oud. Het liefst ligt hij de hele dag wat in de schaduw te dommelen. Vandaag past hij op Rinus. En die wil vooral spelen en ravotten! Rinus is een aandoenlijk en spannend verhaal over de stoere neushoorn Rinus die zich onbesuisd in het ene avontuur na het andere stort. Als hij in de problemen komt, blijkt hij niet de enige held in dit verhaal. Een prentenboek over groot, wild en sterk willen zijn, maar soms toch ook nog een beetje klein en kwetsbaar.
Om Rinus helemaal af te maken teken en knip je oren uit de eierdoos. Je buigt deze een beetje. Geef het ook de zilververfkleur en laat drogen. Maak een groen brilletje voor Rinus. Draai ijzerdraad om een potlood en doe dit 2 keer. Je kan de bril in de kop steken. Of maak de bril net zo lang als Rinus in het boek, en doe de brilpootjes achter de oren ( oren vastlijmen) vast. Plak wiebeloogjes op de kop. Teken en knip nu nog een 2 tal hoorns . Deze plaats je ook ( geverfd) met lijm op de kop en snuit. Gastouder Ineke had nog een plastic vormpje ergens van liggen dus 1 hoorn is wat anders.
Gastouder Ineke heeft ook een decoratieve set up voor Rinus. Er staan op een plankje bomen . ( gemaakt van postkokers en papier) Er is een stoffen hangmat gemaakt en tussen de bomen bevestigd met touw en tyrips. Natuurlijk ontbreekt de luisterhoorn van Opa ook niet. Kunnen kinderen ook mooi maken door een koker met een punt te rollen.
Dit is de verteltafel die Yvonne Boes instuurde..leuk he?
Hieronder nog een 3-tal You Tube filmpjes passend bij Rinus!
#rinus #rinusneushoorn #rinusprentenboek #nationalevoorleesdagen #voorlezen #prentenboek #lezen #lezenisleuk #gastouderopvang #creametkids #creall #collall
We hebben hier nog een paar leuke knutsels neergezet.